tesařské práce

Tesařství Zgarba

Provádíme výrobu, montáž a opravy krovů.Dřevčice

Krov je nosná konstrukce střechy, dávající mu tvar a tuhost. Základním prvkem krovu je přenos zatížení střešní krytiny, povětrnostních vlivů a váhy vzniklé působením sněhu a dalších vlivů (jako je tepelná izolace, vnitřní obložení sádrokartónem atd.) na nostné prvky stavby.

Základní tvary střech jsou pultová, sedlová, stanová, valbová a mancardová. Tvar střechy a konstrukce krovu se volí dle velikosti stavby a požadavků na využití prostoru pod krovem. Zatížení střechy se přenáší přes šikmé části krovu na vaznice, sloupky, pozednice, vazné trámy a jiné.krov

Při výrobě krovů využíváme letitých zkušenosti v oboru. Důraz klademe na přípravu a důkladné prostudování potřebné dokumentace. Po zaměření staveniště (pro zjištění případných odchylek oproti dokumentaci) provádíme výpočty a nakres profilu doma, čímž ušetříme čas a urychlíme výstavbu krovu. Jelikož jsme dobře zorganizováni, jsme schopni postavit krov na rodinném domku za dobu 3. dnů (víkend)

Máme dlouholeté zkušenosti z oprav starých krovů a rozsáhlé poznatky, jak na krov působí "zub času". Proto při výrobě krovu uplatňujeme tyto poznatky a provádíme pouze takové spoje, které jsou prověřeny generacemi.

Tesařství Josef Zgarba © 2007 - 2016