tesařské práce

Tesařství Zgarba

Opravy, rekonstrukce a repliky historických krovůLöwittov mlýn

Pří opravách historických konstrukcí je třeba zvolit správný postup a správné spoje. Tyto spoje mají za úkol spojovat původní (staré dřevo) s protézou (převážně nové dřevo). Spoje umíme provést i bez použití kovového spojovacího materiálu.

U rekonstrukcí historických krovů dodržujeme přísná pravidla na zachování původního rázu střechy a původní technologie výstavby. Pokud byli na krovu dělány neodborné opravy, uvedeme vše do původního stavu podle stylu, v jakém byl krov postaven. Jelikož se rekonstrukcema zabýváme už více jak 14 let, máme už osvěčené postupy, kterými značně urychlujeme opravy a tím i ušetříme za lešení a provizorní zastřešení.Při plánování opravy historických krovů, je třeba vzít v úvahu to, že spousta závad na krovu, nebo na částech objektu souvisejícím s krovem se zjistí až po demontáži krytiny.

Löwittov mlýn

Tyto zkušenosti jsme získali mimo jiné i na rekonstrukcích krovu u objektu jako je Nostický palác (ministerstvo kultury) , Valdštejnský palác (senát), Malý Fürstenberský palác (součást senátu), Kostel sv. Jakuba, kostel sv. Josefa, Břevnovský klášter, kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje ve Velehradě a další.

Naše zkušeností byli využity při zhotovení repliky krovu na Löwittovu mlýnu. Tento krov jsme vyrobili původní technologii bez použití kovového spojovacího materiálu. Vše bylo spojeno jen na čep a dlab a zajištěno kolíky.

Zajišťujeme kompletní rekonstrukce a opravy historických střech

Tesařství Josef Zgarba © 2007 - 2016